KKK-Do Seiunchin
Search News:
PRASA O NAS
Zdjęcie
W tym miejscu w luźny sposób chcemy Wam przedstawić co na przestrzeni minionych lat pisano o nas na łamach prasy. Zapraszamy!!!

Nawigacja
Strona Główna
Historia Klubu
Kalendarium
Galeria
Kontakt
Treningi
Zawody i Turnieje wyniki
Linki
Władze Klubu

Kompedium wiedzy

Ostatnie Artykuły
Kalendarz 2017
Walka o Igrzyska Oli...
XVI Mistrzostwa Świa...
Wicemistrzostwo Europy
Zawody Lipusz 2012

XVI Mistrzostwa Świata Atlas Arena2012
"W dniach 6 i 7 października 2012 r. w łódzkiej hali Atlas Arena rozegrano XVI Mistrzostwa Świata Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów i Kadetów w Karate Tradycyjnym oraz II Puchar Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym. O medale mistrzostw świata we wszystkich kategoriach wiekowych rywalizowało ponad 400 najlepszych karateków z 28 państw. Na zawody zjechali do Łodzi, zarówno z kraju, jak i z różnych zakątków świata, sympatycy tej sztuki walki, którzy obserwowali zmagania najlepszych zawodników naszego globu. Kibice mieli powody do zadowolenia, gdyż walki stały na najwyższym poziomie. Małgorzata Baranowska wywodząca się z Pomorza została Wicemistrzynią Świata w konkurencji fuku-go, ulegając jedynie koleżance klubowej Justynie Marciniak. To nie jedyne sukcesy zawodników z Pomorza.(Tabela Wyników Tutaj) Wśród Juniorów Mistrzynią Świata w kategorii kata drużynowym oraz Wicemistrzynią Świata w kategorii kata indywidualnym została MARIA MAGDALENA MIELNIK, natomiast Bartosz Leśko z Gdyni został Wicemistrzem Świata w kategorii fuku-go. Występ Magdy należy uznać za rewelacyjny. Konkurencje kata, uznaje się za główny rdzeń istoty i filozofii karate tradycyjnego, gdyż uważa się, że formy ich prezentacji są jego esencją.
Drużyna dziewcząt z Magdą jako liderką, przechodziła kolejne szczeble eliminacji w porywającym stylu, wręcz deklasując swoje rywalki. Ostatecznie Polki z dużą różnicą punktową zdobyły złote medale, wyprzedzając Ukrainki, Rosjanki i Francuzki. Późnym wieczorem, tuż przed 22.00, Magda rozpoczęła rywalizację indywidualną. Tu również bez problemu dotarła do fazy medalowej, jednak w ścisłej walce o ustalenie ostatecznej kolejności nie ustrzegła się drobnego, brzemiennego w skutkach uchybienia, które zaważyło o utracie szansy na zdobycie złotego medalu. Wykonując kata Goyiu-Shi-Ho-Sho nieznacznie się zachwiała, co nie uszło uwadze sędziów.
Dojście na tak wysoki światowy poziom okupione jest ogromnym wysiłkiem. Przed mistrzostwami, Magda trenowała kilka razy dziennie, chwili oddechu nie miała nawet w weekendy. Jednak to właśnie samozaparcie i zaangażowanie w treningi, zdaniem trenera Magdy, czynią z niej pełnowartościową zawodniczkę, która dziś należy do światowej czołówki juniorów w karate tradycyjnym.Polacy w klasyfikacji zespołowej zajęli pierwszą lokatę zdobywając w grupie seniorów aż 20 medali, w tym 7 złotych, 10 srebrnych i 3 brązowe. Równolegle w hali Atlas Arena rozegrano II Puchar Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym, w którym uczestniczyło ponad 650 zawodników z Polski i kilkudziesięciu państw europejskich. Reprezentanci naszego kraju również w tej rywalizacji uplasowali się na czołowych miejscach.''
ABY OBEJRZEĆ RELACJĘ KLIKNIJ LINKI PONIŻEJ .

XVI MŚ PART I
XVI MŚ PART II
XVI MŚ PART III
XVI MŚ PART IV
XVI MŚ PART V
XVI MŚ PART VI
XVI MŚ PODSUMOWANIE
XVI MŚ MARIA MAGDALENA MIELNIK

Dodane przez karatedo dnia luty 24 2013 14:39:33 1870 Czytań · Drukuj

Sensei Hidetaka Nishiyama
ZdjęcieHidetaka Nishiyama urodził się w Tokio 10 października 1928 r. W 1943 r. rozpoczął treningi karate w dojo Gichina Funakoshi. W 1945 roku Nishiyama wstąpił na.....

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Krzysztof Wydrowski
03/02/2013 03:41
Nie ważne co było kiedyś. Jesteś tak dobry jak twój OSTATNI TRENING.


Zgodnie z ustawą z 4 lutego 1994 o prawie autorskim i prawach pokrewnych (D.U. 1994/24/83) za naruszenie praw własności poprzez kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie przedstawionych tu treści bez zgody właściciela grozi grzywna oraz kara pozbawienia wolności od 6 m-cy do lat 5 (art. 115.1). Nie wyrażamy zgody na kopiowanie materiałów zawartych na stronie przez osoby nie związane z KKK-DO SEIUNCHIN, bez zgody administracji!

. polska 
baza stron
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006Aero 2 by: Itanium324461 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie